Problem z uzupełnieniem dodatku FAP.

Tutaj dzielimy się doświadczeniem związanym z PP2000.
ODPOWIEDZ
mihas
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 hdi

Problem z uzupełnieniem dodatku FAP.

Post autor: mihas » niedziela 15 lis 2020, 11:28

Witam,
Peugeot 307 SW 1.6 HDi 110KM, 2004r.(9HZ).
mam problem z "uzupełnieniem" dodatku do FAP w PP2000. Program pokazywał w kalkulatorze silnika -> Pomiary parametrów -> Informacje o FAP -> ilość pozostałego dodatku w zbiorniku = 0 ml.
Fizycznie dolałem około 2,5L dodatku, lecz w programie nie potrafię "wyzerować" ilości dolanego dodatku. Znalazłem kilka procedur, pierwsza w kalkulatorze silnika -> Naprawa FAP -> "Wymiana FAP i naprawa obwodu dodawania dodatku do paliwa. -> "napełnianie zbiornika dodatku do paliwa -> lecz na końcu wyskakuje informacja "Operacja zakończona ale błędna". Kolejną procedurę znalazłem w Części zamienne -> System wtrysku -> Dodatek do paliwa -> Napełnianie. Wykonuję wszystko zgodnie z opisem jak prowadzi PP2000, czyli nalałem płyn, wyzerowałem licznik, odłączyłem PC, odkręciłem na kilka sekund korek wlewu paliwa, zakręciłem korek, na końcu żadnego błędu, lecz poziom ilości pozostałego dodatku w zbiorniku pozostaję 0 ml. Dodam, że w teście urządzeń wykonawczych pompke słychać, PP2000 normalnie widzi korek wlewu paliwa, żadnego błędu w Teście Globalnym nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Peugeot Planet 2000”