Rozklejanie i czyszczenie reflektora od środka

Problemy dot. nadwozia i wnętrza naszych aut.
ODPOWIEDZ
Norbi456
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1.6 hdi
Moc: 109
Kolor: Niebieski

Rozklejanie i czyszczenie reflektora od środka

Post autor: Norbi456 » niedziela 07 lip 2019, 22:14

Witam Panowie temat znany lecz bez konkretnej odpowiedzi więc zakładam ponownie, chciałbym rozkleić lampy przednie gdyż mam bardzo brzydkie szkła od środka wyglądają tragicznie a koszt nowych lamp bardzo wysoki, mam Peugeota 307 polift i lampy z soczewkami.
Czy macie jakiś sprawdzony sposób na czyszczenie od środka najlepiej chciałbym je rozkleić i umyc fizycznie bo samo płukanie podejrzewam mało zda egzamin.
Jeśli ktoś próbował robić coś takiego bardzo proszę o Podpowiedź jak to zrobić i czy to możliwe.
Słyszałem też o możliwośći kupienia samych szkieł reflektora tzn pleksy czy i gdzie to można kupić i czy ktoś kupował.
Proszę o cenne informacje i wskazówki z góry dziękuję

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

mareckiod307
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Silnik: 2.0 rfj

Re: Rozklejanie i czyszczenie reflektora od środka

Post autor: mareckiod307 » czwartek 14 lis 2019, 06:09

Odpowiedzi mnóstwo ...
Ja borykam się z tym SAMYM PROBLEMEM i stanęło na tym, że chyba będę szukał nowych lamp. Tylko porządnych. Żadnych tyców, ani depo. Niestety mysie raczej nic nie da na dłuższą metę, czytałem, że soczewki się wypalają po około 100k km i nic z tym nie zrobisz. Ale jak znajdziesz jakiś sposób, to chętnie poczytam.

Awatar użytkownika
WRQ
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0 16V RFN
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW
LPG: Tak

Post autor: WRQ » czwartek 14 lis 2019, 06:23

mareckiod307 pisze:
czwartek 14 lis 2019, 06:09
Odpowiedzi mnóstwo ...
Ja borykam się z tym SAMYM PROBLEMEM i stanęło na tym, że chyba będę szukał nowych lamp. Tylko porządnych. Żadnych tyców, ani depo. Niestety mysie raczej nic nie da na dłuższą metę, czytałem, że soczewki się wypalają po około 100k km i nic z tym nie zrobisz. Ale jak znajdziesz jakiś sposób, to chętnie poczytam.
Się soczewki wypalają? Konkretniej to matowieje powierzchnia odbłyśnika (ok, jest to soczewka, ale nie ta szklana) - wyjąć, wysłać do regeneracji odbłyśnik i być w szoku jaka jest kosmiczna różnica po tym zabiegu. Cała lista wątków na ten temat :
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... racja+lamp

mareckiod307
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Silnik: 2.0 rfj

Post autor: mareckiod307 » środa 11 lis 2020, 20:36

No to się wypowiem...
Kupiłem DEPO - oczywiście po wielu dniach zastanawiania się i po wielu negatywnych komentarzach pod adresem DEPO - i jestem mega zadowolony na chwilę obecną. Wymienione w sierpniu i do dziś zadowolenie. Zamontowane i wizyta na stacji diagno w celu ustawienia. Linia idealna - diagnosta pytał czy opłacało się inwestować w oryginały ... Jazda w nocy ? Teraz coś widzę. Oczywiście nie obeszło się bez reklamacji - jedna z lamp parowała od samego początku. Wiadomość do sprzedającego, reklamacja uwzględniona i wymiana. Teraz cieszę się bardzo dobrym komfortem jazdy nocą. Nie będę zachwalał DEPO, bo może mi się udało trafić, ale jestem zadowolony. Jak długo ? Nie wiem.
Pozdrawiam wszystkich.

papiez
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2005
Silnik: 2.0
Moc: 180
LPG: Nie

Post autor: papiez » środa 11 lis 2020, 21:14

Wow, zajęło ci to prawie okrągły rok ale lepiej późno niż wcale. Dobrze wiedzieć bo zastanawiałem się nad wymianą.
żeby nie robić offtopu to się podepnę: zmatowiały reflektor dużo wpływa na ilość wydostajacego się światła? mam trochę zmatowiale klosze i nie wiem czy opłaca się dawać na regenerację

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0 16V
Moc: 138KM
Kolor: Czarny

Post autor: stroona » czwartek 12 lis 2020, 11:21

Ja u siebie będę wymieniał klosze, już zakupiłem i przyszły do mnie z Chin. Nie wiem jak w polifcie, ale w przedlifcie lampy klejone są twardym klejem, zamówiłem zestaw do rozklejania z rozpuszczalnikiem, który ma zmiękczyć klej. Będę także malował wnętrza lamp.

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd na terenie Śląska

Awatar użytkownika
No0d
Moderator
Moderator
Reactions:
Moc: 136/177

Post autor: No0d » czwartek 12 lis 2020, 12:13

stroona pisze:
czwartek 12 lis 2020, 11:21
zamówiłem zestaw do rozklejania z rozpuszczalnikiem, który ma zmiękczyć klej.
Daj znać jak ten zestaw się sprawdzi.

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Silnik: 2.0 16V
Moc: 138KM
Kolor: Czarny

Post autor: stroona » sobota 14 lis 2020, 03:12

No0d pisze:
czwartek 12 lis 2020, 12:13
stroona pisze:
czwartek 12 lis 2020, 11:21
zamówiłem zestaw do rozklejania z rozpuszczalnikiem, który ma zmiękczyć klej.
Daj znać jak ten zestaw się sprawdzi.
Dziś zestaw do mnie dotarł. Nie wiem kiedy zajmę się rozklejaniem reflektorów, ciężko stoję z czasem. Ten rozpuszczalnik ma zapach zwykłego acetonu. Jak znajdę chwilę, to kupię aceton i sprawdzę jak reaguje z twardym klejem na starych lampach, które kupiłem do testów.

Link do aukcji:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-roz ... MmZhYWU%3D

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd na terenie Śląska

Awatar użytkownika
No0d
Moderator
Moderator
Reactions:
Moc: 136/177

Post autor: No0d » środa 18 lis 2020, 09:16

mareckiod307 pisze:
środa 11 lis 2020, 20:36
No to się wypowiem...
Kupiłem DEPO - oczywiście po wielu dniach zastanawiania się i po wielu negatywnych komentarzach pod adresem DEPO - i jestem mega zadowolony na chwilę obecną. Wymienione w sierpniu i do dziś zadowolenie. Zamontowane i wizyta na stacji diagno w celu ustawienia. Linia idealna - diagnosta pytał czy opłacało się inwestować w oryginały ... Jazda w nocy ? Teraz coś widzę. Oczywiście nie obeszło się bez reklamacji - jedna z lamp parowała od samego początku. Wiadomość do sprzedającego, reklamacja uwzględniona i wymiana. Teraz cieszę się bardzo dobrym komfortem jazdy nocą. Nie będę zachwalał DEPO, bo może mi się udało trafić, ale jestem zadowolony. Jak długo ? Nie wiem.
Pozdrawiam wszystkich.
Ze starymi lampami co zrobiłeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”