Co należy wiedzieć przed montażem instalacji???

Tematy dot. instalacji gazowych w naszych 307-kach.
ODPOWIEDZ
cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2001
Silnik: 1.6 16v
Moc: 110

Re: Co należy wiedzieć przed montażem instalacji???

Post autor: cichy117 » sobota 08 wrz 2018, 15:42

Nie bierz regów ani alaski. Stare regi były dobre (jak na swoją cenę). Sam zakładałem do poprzedniego samochodu i zrobiły 130 000 km. Zadowolony tamtymi kupiłem do vectry. Zrobiłem na nich 5000km. Wywaliłem i dałem barracudy. Nie ma porównania w kulturze pracy zarówno samych wtrysków jak i silnika. Pomyślałem że to może zbyt wymagający silnik bo przecież w poprzednim działały, więc założyłem do peugeota. Po 3000km wywaliłem i założyłem ac w03. Nie jest to barracuda, ale dają radę. Jeśli chodzi o reduktor to tylko kme. Alaska to loteria. Sam widziałem jak pięknie działa w 115- konnej vectrze, a inna nie dawała rady przy 90 koniach. Z reduktorem od kme nie ma takich problemów

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 TU5JP4
Typ Silnika: NFU
Moc: 109
LPG: Tak

Post autor: karolp1993 » sobota 08 wrz 2018, 15:57

Niby to działało jakoś z Alaska, regi się rozszczelnily i weszły barracudy, wtedy i Alaska przestała wydalac. Ja na twoim miejscu zmieniłbym wtryskiwacze i reduktor na mocniejsze. Mam reduktor KME Tur, bo u mnie Alaska nie ogarniała i cuda się działy.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: cichy117 » sobota 08 wrz 2018, 23:36

Ja jeszcze zastanowiłbym się nad samym instalatorem bo jeśli ktoś proponuje graty nie najwyższych lotów to i montaż może być podobny

Awatar użytkownika
KOSKI
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2008
Silnik: 1.6
Kolor: ciemny grafit

Post autor: KOSKI » niedziela 09 wrz 2018, 02:05

Na Regach w Xsarze zrobiłem 70 tys. i chodziły dalej. Na Hanach niebieskich w Accordzie 30 tys. i zaczęły przeciekać. Nawet na LPG-Forum piszą że zbytnio nie ma wielkiej różnicy między Reg a Barracuda. Ten Nasz 1.6 to nie jest wymagający silnik jeśli chodzi o wtryskiwacze. Jeśli na Barracudach chodził lepiej to chyba gdzieś indziej był błąd.
Co do Alaski to informuję że są trzy jej rodzaje: Standard, Alaska, Alaska Super. Każda do innej mocy. SUPER jest do max 140 KM. W xsarze zrobiłem 120 tys na Alasce i jest ok a tankuje na dzikiej stacji. ACR 01 czerwony mi po 30 tys. przeciekał olejem.
Mocno się zastanawiam nad KME Silwerem, ale łatwiej znacznie się brudzi, można go zregenerować. TUR jest wytrzymalszy ale nie podlega regeneracji.

Co do wysokich lotów to kiedyś były zawody w rzucie Alaską. Latała Wysoko i lata do dziś a inne reduktory często już nie istnieją na rynku.

Jak Regi zaczną przeciekać to pójdą na reklamację. Na razie sygnałów zbytnio nie ma.

Jeszcze się zastanowię nad tym wszystkim, bo wytrzymałe wtryski nie gwarantują że gniazda nie będą dostawać w kość.

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: cichy117 » niedziela 09 wrz 2018, 09:56

Nie bardzo rozumiem po co się pytasz co założyć skoro i tak wiesz lepiej. Hana rzeczywiście bywa wadliwe i zdarza się że nie trzyma, ale nikt nie pisał żeby je montować. Zamiast barracudy zamontuj valteki bo to prawie to samo co nowe regi, a jeśli regi to prawie to samo co barracudy to po co przepłacać? Gdzie takie głupoty wyczytałeś? Tura nie można zregenerować? Od kiedy?

Awatar użytkownika
No0d
Moderator
Moderator
Reactions:
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 136/177

Post autor: No0d » niedziela 09 wrz 2018, 10:08

10 sekund szukania :D
https://jacus.pl/komplet-naprawczy-redu ... -1373.html

I chyba trochę to wyjaśnia jeżeli chodzi o wypowiedź kolegi. Gdzieś dzwoni tylko nie wiadomo gdzie :D

Awatar użytkownika
KOSKI
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KOSKI » poniedziałek 10 wrz 2018, 00:43

Za sensowne odpowiedzi Wam dziękuję. Co do Tura to było to info od gazownika ze się nie da.

Za złośliwości...... nie dziękuję. Jaki jest sens pisać takim tonem. Przecież ja też mogę Wam coś złośliwie odpisać. Skąd wiecie kto siedzi na końcu myszki.....

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Aaaaa.... rozumiem, WAW. To jest powód.
A ja na Was nie trąbię jak przyjedziecie ;-).

Luz.
Jeszcze nie raz będziemy pisali...

Awatar użytkownika
Uzdi
Administrator
Administrator
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2002
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHS
Moc: 107+
Kolor: EZAC

Post autor: Uzdi » poniedziałek 10 wrz 2018, 03:25

KOSKI pisze:
poniedziałek 10 wrz 2018, 00:45
Za sensowne odpowiedzi Wam dziękuję. Co do Tura to było to info od gazownika ze się nie da.

Za złośliwości...... nie dziękuję. Jaki jest sens pisać takim tonem. Przecież ja też mogę Wam coś złośliwie odpisać. Skąd wiecie kto siedzi na końcu myszki.....

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Aaaaa.... rozumiem, WAW. To jest powód.
A ja na Was nie trąbię jak przyjedziecie ;-).

Luz.
Jeszcze nie raz będziemy pisali...
Bardzo Cie proszę nie jako administrator a jako właśnie Warszawiak bez takich tekstów na forum. Jakoś nikt nigdy nie miał tutaj do mnie uprzedzeń z racji pochodzenia jak również zostałem wybrany na swoją funkcje (jak również i drugi admin z Warszawy) przez osoby z po za Warszawy, dlatego też nie wiem czy to miało być żartobliwe czy nie ale nie było. To że czasami ktoś w mocniejszym tonie/prześmiewczym/żartobliwym napisze do Ciebie to nie znaczy że od razu ma coś do Ciebie osobiście tylko robi to aby pokazać iż jesteś w błędzie. Ale ja nie uważam aby w tym konkretnym przykładzie jakikolwiek sposób atakowało Ciebie. Więc proszę Cie o nie utrwalaniu i powielaniu akcji Warszawa kontra reszta Polski bo to jest zbędne, a gdyby naprawdę ktoś Cie z tego powodu tutaj atakował gnębił to sam się tym zajmę. Staram się czytać wszystkie posty w razie co jest też opcja zgłoszenia postu w którym ktoś zachowuje się niestosownie. Działa to oczywiście w drugą stronę. Na forum mamy dość przyjacielską i rodzinną atmosferę i chciałby aby tak zostało.

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
Was mendy z Ostrołęki i Podkarpacie też się to tyczy. Z szacunkiem bo mordy obije :)
Wielki Pan admin z Warszawy :)

Awatar użytkownika
No0d
Moderator
Moderator
Reactions:
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 136/177

Post autor: No0d » poniedziałek 10 wrz 2018, 11:57

Uzdi pisze:
poniedziałek 10 wrz 2018, 03:29
Was mendy z Ostrołęki i Podkarpacie też się to tyczy. Z szacunkiem bo mordy obije :)
Wielki Pan admin z Warszawy :)
O Panie adminie - teraz to przegiąłeś. Zgłaszam to do Pio. Jak założysz LPG do samochodu to będziesz miał prawo głosu :D :lol: :D :lol:

Awatar użytkownika
KOSKI
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KOSKI » poniedziałek 10 wrz 2018, 16:47

Ok. Dziękuję.
Wracając do mojego tematu to : będzie TUR, jak koledzy zasugerowali i przekonali (okazało się że po prostu kolega który ma mi to montować w swoim warsztacie nie robi ew. regeneracji) - tak wiem, mam zmienić gazownika na innego rzeźnika
wtryski pewnie zostaną REGi , butla BORMECH 600/225 50l od spodu.

Pzdr

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: cichy117 » poniedziałek 10 wrz 2018, 19:59

Ja bym swojemu koledze regów nie wepchał, ale cóż, widać są różni koledzy

Awatar użytkownika
KOSKI
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KOSKI » wtorek 11 wrz 2018, 16:51

Ale że co ? Źle polewają i gniazdo sie wypali?

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: cichy117 » wtorek 11 wrz 2018, 17:55

Może od razu się nie wypali, ale i to jest możliwe. Z precyzją mają tyle wspólnego co valteki. Wydajność względem temperatury chyba jeszcze gorzej. Montaż listwy wyklucza krótkie wężyki. Dla mnie jak chcesz to montuj, ale trzeba być niespełna rozumu, żeby zaoszczędzić 70-80zł i nie założyć chociażby ac w03.

Awatar użytkownika
KOSKI
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KOSKI » środa 12 wrz 2018, 21:12

Powiem Ci ze tak mi dupę trujesz że aż zadzwoniłem do kumpla i powiedziałem że chcę Barracudy (uparłem się a on to odbiera jak wchodzenie na ambicje). 200 zł dopłaty jest , więc musisz mi to oddać.
Siedziałem swojego czasu trochę na LPG-forum , patrzyłem też ostatnio i jakoś nie widze żeby na te Regi się skarżyli. To trwałe wtryskiwacze do mniej wymagających silników. Nie honda 2.4 z VTC i VTEC tylko golf IV. Wiemy że są mniej precyzyjne ale to co mają to wystarcza. Taka była opinia. ACw03 wtrysków juz nie zdąży zamówić na piątkowy montaż, poza tym chyba nigdy ich nie zakładał. Nie wiem czy tam się coś składa i układa oprócz ew nawiercania dysz, nie wiem czy to p&p ale lepiej się nie uczyć na moim aucie.

A więc będzie:
Qnext Plus
Barracuda (zwykła)
filtr Alex 360
Reduktor TUR
butla od spodu BORMECH 600/225 50L

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: cichy117 » środa 12 wrz 2018, 21:42

Z kiedy były te tematy o regach? Już chyba 3 razy pisałem, że regi kiedyś były dobre. Teraz to śmieć. Barracuda chociaż montowana pojedyńczo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa LPG”